męzczyzna

Jak dbać o cerę? Praktyczne wskazówki dla mężczyzn

Jak wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, tak więc o cerę powinniśmy zacząć dbać jak najwcześniej. Nasza skóra rozpoczyna swój proces starzenia często już po przekroczeniu 25 roku życia. Jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać, to nasze lico szybko pokryją zmarszczki, a cera stanie się zwiotczała.

Proce starzenia się skóry może przyspieszać niedostateczna ilość snu, tak więc warto zawsze dbać o rozwagę na tym obszarze. Wypoczęci ludzie żyją dłużej i są bardziej szczęśliwi. Skórę może uczynić starszą również zbyt częsta jej ekspozycja na promieniowanie UV, stres, używki takie jak alkohol czy papierosy oraz zła dieta. Unikniemy tych wszystkich problemów jeśli będziemy stosować w naszym życiu codziennym zasady wellness. Pamiętajmy też o tym, że po przekroczeniu pewnego wieku przyda się nam masło do ciała z alg.

Nie oszczędzajmy podczas jego zakupu, bo dobre kremy przeciwzmarszczkowe kosztują zwykle parę złotych więcej niż zwykłe środki pielęgnacyjne naszpikowane substancjami toksycznymi, które mogą wywołać alergie lub nawet dużo bardziej niebezpieczne choroby skóry. Korzystajmy z kosmetyków naturalnych, które dają nam gwarancję, że nie nabawimy się alergii. Konsultantki firm kosmetycznych doradzają również, żeby pamiętać o delikatnym oczyszczaniu skóry oraz systematycznym jej nawilżaniu. Nie bójmy się zrobić raz na jakiś czas peeling czy wykorzystać naturalne mydło z alg. To wszystko zapewni nam lepszą prezencję na długie lata.