Cellulit włóknistyObjawy Krztuśca

Objawy Krztuśca

by
Objawy Krztuśca

Objawy Krztuśca

Krztusiec, potocznie zwany kokluszem to zakaźna choroba dróg oddechowych. Zaczyna się bardzo niewinnie.

Krztusiec, objawy: bardzo podobne jak w przypadku przeziębienia. Pojawia się nieżyt nosa, częste kichanie, zaczerwienienie spojówek oraz łzawienie, podwyższona temperatura ciała a także suchy, ciężki kaszel nasilający się najczęściej w godzinach nocnych. Po pewnym czasie może przerodzić się w kaszel napadowy, zaś takie ataki mogą doprowadzić nawet do wymiotów. U dzieci pojawia się częste krwawienie z nosa oraz dziąseł a także obrzęk twarzy i powiek.

Takie sygnały powinny skłonić Nas do jak najszybszej wizyty u lekarza rodzinnego. Nie próbujmy leczyć się na własną rękę. Nie ma bowiem żadnego domowego sposobu na pozbycie się krztuśca. Tylko kuracja antybiotykowa jest sprawdzoną i najbezpieczniejszą metodą na powrót do zdrowia.

Jak zapobiegać? Oczywiście poprzez zaszczepienie się przeciwko kokluszowi. Na tę chorobę zapadają zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Dzięki obowiązkowym szczepieniom zachorowań na szczęście ubywa. Pamiętać jednak należy o niebezpiecznych powikłaniach, dlatego ważne by jak najszybciej rozpoznać rodzaj choroby i stosować się do zaleceń specjalisty. U dzieci najczęściej występującą komplikacja jest zapalenie płuc. Krztusiec to przypadłość długofalowa. Trwać może nawet do dwóch i pół miesięcy. Wraz ze zdrowieniem pacjenta, kaszel staje się coraz bardziej łagodny, ale lekkie pokasływania mogą dać się we znaki jeszcze długo po chorobie.

Objawy Krztuśca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Back to Top