Pas do elektrostymulacjiElektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

by
Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulatory zyskują największą popularność dzięki prądom EMS czyli elektrostymulacji mięśni. Elektrostymulacja nie zastąpi sportu w 100 % ale może być doskonałym sprzymierzeńcem w walce z nadmierna tkanką tłuszczową, rozgrzeje mięśnie przed treningiem i rozluźni je tuż po zawodach. Tak więc, elektrostymulacja mięśni jest idealna zarówno dla profesjonalnych sportowców jak i dla tych którzy nie mają czasu na regularną aktywność fizyczną.

Elektrostymulacja mięśni to metoda treningu, która polega na wywoływaniu skurczu mięśni. Taki skurcz działa pozytywnie na mięśnie, mobilizując je, regenerują, pobudza je do ruchu oraz rzeźbi je i wzmacnia. Dodatkowo, osoba nie odczuwa żadnego bólu, nie męczy się i w podczas stymulacji np: brzucha, może dodatkowo wykonywać inne czynności.

Urządzenie które wywołują skurcz, działają na zasadach impulsu elektrycznego o zmiennej częstotliwości. Jak już wcześniej wspominano takie impulsy nazywają się prądami EMS i są one generowane przez urządzenie zwane elektrostymulatorem. Elektrostymulatory można podzielić na kilka grup: w zależności od generowanego prądu EMS, TENS, Mikroprądy czy Jonoforeza oraz na elektrostymulatory dwukanałowe i czterokanałowe. Elektrostymulacja mięśni w przypadku profesjonalistów: dla nich zalecane są przede wszystkim elektrostymulatory czterokanałowe, które oferują największą gamę programów z serii SPORT i FITNESS, posiadają funkcje samodzielnego programowania oraz, jak nazwa wskazuje, mają wbudowane 4 kanały, dzięki którym możliwa jest stymulacja aż 4 grup mięśni jednocześnie (Polecane elektrostymulatory czterokanałowe Premium 200, Elite 4, Slimfit )

Elektrostymulacja mięśni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Back to Top